Super 6s U18 Girls Clubs

South Croydon, CR2 6YT

20 - 21 Jan 2018

Local Time 2018-09-21 03:46:41

Beeston
EG
1 - 1 (1 - 0)
Pool A
Repton
Surbiton
1 - 1 (1 - 1)
Pool B
HLM
Team Bath
2 - 4 (1 - 1)
Pool A
OL
Isca
0 - 1 (0 - 0)
Pool B
York
Beeston
1 - 5 (0 - 0)
Pool A
Ben Rhydding
Repton
2 - 5 (0 - 2)
Pool B
EG
HLM
2 - 2 (1 - 0)
Pool A
Surbiton
OL
2 - 2 (1 - 0)
Pool B
Team Bath
York
6 - 0 (3 - 0)
Pool A
Isca
Ben Rhydding
0 - 4 (0 - 2)
Pool B
Beeston
HLM
1 - 2 (0 - 0)
Pool A
Repton
OL
4 - 0 (1 - 0)
Pool B
EG
Team Bath
1 - 1 (1 - 0)
Pool A
Surbiton
Isca
3 - 3 (2 - 2)
Pool B
HLM
York
4 - 1 (2 - 1)
Pool A
OL
Ben Rhydding
1 - 5 (0 - 1)
Pool B
Beeston
Team Bath
5 - 1 (0 - 1)
Pool A
Repton
Isca
9 - 2 (5 - 0)
Pool B
EG
York
3 - 1 (2 - 1)
Pool A
Surbiton
Ben Rhydding
4 - 4 (1 - 1)
Pool B
Repton
Team Bath
5 - 5 (4 - 2) (2 - 1 PS)
Semi Final 2
Beeston
Ben Rhydding
1 - 6 (0 - 2)
Semi Final 1
Ben Rhydding
Repton
3 - 4 (1 - 1)
Final
Standings
Team Standing
Repton 1
Ben Rhydding 2
R Team GP W D L GD P
1 Beeston 4 2 1 1 7 7
2 Team Bath Buccaneers 4 2 1 1 4 7
3 Harleston Magpies 4 2 1 1 2 7
4 East Grinstead 4 1 3 0 2 6
5 York 4 0 0 4 -15 0
R Team GP W D L GD P
1 Repton 4 3 1 0 14 10
2 Ben Rhydding 4 2 1 1 5 7
3 Surbiton 4 0 4 0 0 4
4 Isca 4 1 1 2 -10 4
5 Old Loughtonians 4 0 1 3 -9 1
Matches
21 Sep
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
21 Jan
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
16:50 Ben Rhydding - Repton Final 3 - 4 (1 - 1) Official Pitch 1
15:40 Beeston - Ben Rhydding Semi Final 1 1 - 6 (0 - 2) Official Pitch 1
15:05 Repton - Team Bath Semi Final 2 5 - 5 (4 - 2) (2 - 1 PS) Official Pitch 1
14:15 Surbiton - Ben Rhydding Pool B 4 - 4 (1 - 1) Official Pitch 1
13:40 EG - York Pool A 3 - 1 (2 - 1) Official Pitch 1
13:05 Repton - Isca Pool B 9 - 2 (5 - 0) Official Pitch 1
12:30 Beeston - Team Bath Pool A 5 - 1 (0 - 1) Official Pitch 1
11:55 OL - Ben Rhydding Pool B 1 - 5 (0 - 1) Official Pitch 1
11:20 HLM - York Pool A 4 - 1 (2 - 1) Official Pitch 1
10:45 Surbiton - Isca Pool B 3 - 3 (2 - 2) Official Pitch 1
10:10 EG - Team Bath Pool A 1 - 1 (1 - 0) Official Pitch 1
09:35 Repton - OL Pool B 4 - 0 (1 - 0) Official Pitch 1
09:00 Beeston - HLM Pool A 1 - 2 (0 - 0) Official Pitch 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
DAVEY Hannah Repton 9 11 0 20
WILLIAMS Lucy Ben Rhydding 7 1 2 10
HAMILTON Sophie Team Bath 4 3 0 7
NYIRENDA Lunjika Beeston 6 0 1 7
ELLWOOD Lauren Ben Rhydding 5 1 0 6
KACMARCZYK Emilia Repton 2 3 0 5
BRANDAO-LEE Rafaela Ben Rhydding 4 0 0 4
PETTER Izzy Surbiton 2 2 0 4
APOOLA Nina Beeston 2 1 0 3
HURST Imogen Team Bath 3 0 0 3
View All
Name Code FG PC PS Goals
Repton Repton 14 14 0 28
Ben Rhydding Ben Rhydding 17 4 3 24
Team Bath Buccaneers Team Bath 9 7 1 17
Beeston Beeston 11 1 1 13
Harleston Magpies HLM 7 3 0 10
Surbiton Surbiton 5 4 1 10
East Grinstead EG 2 5 0 7
Isca Isca 3 3 0 6
Old Loughtonians OL 1 2 0 3
York York 2 1 0 3
Teams
Team Code Final Standing
Repton Repton 1
Ben Rhydding Ben Rhydding 2
Isca Isca
York York
Team Bath Buccaneers Team Bath
East Grinstead EG
Surbiton Surbiton
Harleston Magpies HLM
Old Loughtonians OL
Beeston Beeston
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer DAVEY Hannah (C) Repton

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
01 20 Jan 2018 13:00 Beeston v EG (Pool A) 1 - 1 (1 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Beeston Lineup EG Statistics
02 20 Jan 2018 13:35 Repton v Surbiton (Pool B) 1 - 1 (1 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup Repton Lineup Surbiton Statistics
03 20 Jan 2018 14:10 HLM v Team Bath (Pool A) 2 - 4 (1 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup HLM Lineup Team Bath Statistics
04 20 Jan 2018 14:45 OL v Isca (Pool B) 0 - 1 (0 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup OL Lineup Isca Statistics
05 20 Jan 2018 15:20 York v Beeston (Pool A) 1 - 5 (0 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup York Lineup Beeston Statistics
06 20 Jan 2018 15:55 Ben Rhydding v Repton (Pool B) 2 - 5 (0 - 2) Official Pitch 1 Report Lineup Ben Rhydding Lineup Repton Statistics
07 20 Jan 2018 16:30 EG v HLM (Pool A) 2 - 2 (1 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup EG Lineup HLM Statistics
08 20 Jan 2018 17:05 Surbiton v OL (Pool B) 2 - 2 (1 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Surbiton Lineup OL Statistics
09 20 Jan 2018 17:40 Team Bath v York (Pool A) 6 - 0 (3 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Team Bath Lineup York Statistics
10 20 Jan 2018 18:15 Isca v Ben Rhydding (Pool B) 0 - 4 (0 - 2) Official Pitch 1 Report Lineup Isca Lineup Ben Rhydding Statistics
11 21 Jan 2018 09:00 Beeston v HLM (Pool A) 1 - 2 (0 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Beeston Lineup HLM Statistics
12 21 Jan 2018 09:35 Repton v OL (Pool B) 4 - 0 (1 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Repton Lineup OL Statistics
13 21 Jan 2018 10:10 EG v Team Bath (Pool A) 1 - 1 (1 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup EG Lineup Team Bath Statistics
14 21 Jan 2018 10:45 Surbiton v Isca (Pool B) 3 - 3 (2 - 2) Official Pitch 1 Report Lineup Surbiton Lineup Isca Statistics
15 21 Jan 2018 11:20 HLM v York (Pool A) 4 - 1 (2 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup HLM Lineup York Statistics
16 21 Jan 2018 11:55 OL v Ben Rhydding (Pool B) 1 - 5 (0 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup OL Lineup Ben Rhydding Statistics
17 21 Jan 2018 12:30 Beeston v Team Bath (Pool A) 5 - 1 (0 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup Beeston Lineup Team Bath Statistics
18 21 Jan 2018 13:05 Repton v Isca (Pool B) 9 - 2 (5 - 0) Official Pitch 1 Report Lineup Repton Lineup Isca Statistics
19 21 Jan 2018 13:40 EG v York (Pool A) 3 - 1 (2 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup EG Lineup York Statistics
20 21 Jan 2018 14:15 Surbiton v Ben Rhydding (Pool B) 4 - 4 (1 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup Surbiton Lineup Ben Rhydding Statistics
22 21 Jan 2018 15:05 Repton v Team Bath (Semi Final 2) 5 - 5 (4 - 2) (2 - 1 PS) Official Pitch 1 Report Lineup Repton Lineup Team Bath Statistics
21 21 Jan 2018 15:40 Beeston v Ben Rhydding (Semi Final 1) 1 - 6 (0 - 2) Official Pitch 1 Report Lineup Beeston Lineup Ben Rhydding Statistics
23 21 Jan 2018 16:50 Ben Rhydding v Repton (Final) 3 - 4 (1 - 1) Official Pitch 1 Report Lineup Ben Rhydding Lineup Repton Statistics
Semi-finals - the order of the semi-finals will be decided by the Tournament Director on the day
Goal Scorers
Day 2 after 23 games played - January 21
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Player Team FG PC PS Goals
DAVEY Hannah Repton 9 11 0 20
WILLIAMS Lucy Ben Rhydding 7 1 2 10
HAMILTON Sophie Team Bath Buccaneers 4 3 0 7
NYIRENDA Lunjika Beeston 6 0 1 7
ELLWOOD Lauren Ben Rhydding 5 1 0 6
KACMARCZYK Emilia Repton 2 3 0 5
BRANDAO-LEE Rafaela Ben Rhydding 4 0 0 4
PETTER Izzy Surbiton 2 2 0 4
APOOLA Nina Beeston 2 1 0 3
HURST Imogen Team Bath Buccaneers 3 0 0 3
LOCK Pip East Grinstead 0 3 0 3
MANTON Emma Isca 1 2 0 3
von KELLER Anna Team Bath Buccaneers 1 2 0 3
BARNES Millie York 1 1 0 2
BENNETT Alice Repton 2 0 0 2
CRACKLES Fiona Ben Rhydding 1 0 1 2
GOODERHAM Abby Harleston Magpies 0 2 0 2
HAMILTON Olivia Team Bath Buccaneers 0 1 1 2
HOPE Rosie East Grinstead 0 2 0 2
LAWRENCE Martha Harleston Magpies 2 0 0 2
MANTON Becky Isca 1 1 0 2
ROBINSON Fifi Surbiton 0 1 1 2
ROWE Lauren Harleston Magpies 1 1 0 2
SUMMERS Lottie Harleston Magpies 2 0 0 2
WRAY Maddy Beeston 2 0 0 2
ALLCHURCH Zoe Surbiton 1 0 0 1
BENTLEY Robyn East Grinstead 1 0 0 1
BOUNOUS Ella Surbiton 1 0 0 1
BROWN Autumn Surbiton 0 1 0 1
CANT Nisha Ben Rhydding 0 1 0 1
CHILDS Isabelle East Grinstead 1 0 0 1
CORRY Olivia Old Loughtonians 0 1 0 1
DRAYTON-CHANA Rachel Repton 1 0 0 1
FINDLAY Victoria Harleston Magpies 1 0 0 1
HADFIELD Rebecca Ben Rhydding 0 1 0 1
HARRINGTON Megan York 1 0 0 1
JAMES-PAJWANI Charlotte Old Loughtonians 0 1 0 1
PITTS Georgina Isca 1 0 0 1
REED Sasha Surbiton 1 0 0 1
SCUTT Fenella Beeston 1 0 0 1
SMALL Francesca Team Bath Buccaneers 0 1 0 1
STACK Chloe Old Loughtonians 1 0 0 1
TIGHE Anna Harleston Magpies 1 0 0 1
WHITE Lizzie Team Bath Buccaneers 1 0 0 1
    71 44 6 121
Teams
Team Code Final Standing
Repton Repton 1
Ben Rhydding Ben Rhydding 2
Isca Isca
York York
Team Bath Buccaneers Team Bath
East Grinstead EG
Surbiton Surbiton
Harleston Magpies HLM
Old Loughtonians OL
Beeston Beeston
Pool Standings

Pool A

Day 2 after 23 games played - January 21
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Beeston 4 2 1 1 12 5 7 7
2 Team Bath Buccaneers 4 2 1 1 12 8 4 7
3 Harleston Magpies 4 2 1 1 10 8 2 7
4 East Grinstead 4 1 3 0 7 5 2 6
5 York 4 0 0 4 3 18 -15 0

Pool B

Day 2 after 23 games played - January 21
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Repton 4 3 1 0 19 5 14 10
2 Ben Rhydding 4 2 1 1 15 10 5 7
3 Surbiton 4 0 4 0 10 10 0 4
4 Isca 4 1 1 2 6 16 -10 4
5 Old Loughtonians 4 0 1 3 3 12 -9 1
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director PENNYCOOK Jo ENG
Technical Officer IVE Mel ENG
Judge HEYDON Dan ENG
Judge MASON Stephen ENG
Judge SUTTON Janet ENG
Umpires Manager HENNING Dawn ENG
Assistant Umpires Manager HUNNABALL Margaret ENG
Umpire BUSSE Ruth ENG
Umpire DIVALL Peter ENG
Umpire FERRETT Julie ENG
Umpire GARNER Debbie ENG
Umpire POULAIN Andy ENG
Umpire RICE Steven ENG
Umpire WARBURTON Julian ENG
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
11 Beeston v HLM (Pool A)
09:00:00
POULAIN Andy WARBURTON Julian MASON Stephen IVE Mel
BUSSE Ruth SUTTON Janet  
12 Repton v OL (Pool B)
09:35:00
RICE Steven GARNER Debbie IVE Mel MASON Stephen
DIVALL Peter HEYDON Dan  
13 EG v Team Bath (Pool A)
10:10:00
WARBURTON Julian BUSSE Ruth SUTTON Janet IVE Mel
POULAIN Andy HEYDON Dan  
14 Surbiton v Isca (Pool B)
10:45:00
GARNER Debbie RICE Steven MASON Stephen HEYDON Dan
FERRETT Julie SUTTON Janet  
15 HLM v York (Pool A)
11:20:00
BUSSE Ruth POULAIN Andy IVE Mel SUTTON Janet
DIVALL Peter MASON Stephen  
16 OL v Ben Rhydding (Pool B)
11:55:00
FERRETT Julie RICE Steven HEYDON Dan MASON Stephen
WARBURTON Julian IVE Mel  
17 Beeston v Team Bath (Pool A)
12:30:00
POULAIN Andy DIVALL Peter IVE Mel HEYDON Dan
GARNER Debbie SUTTON Janet  
18 Repton v Isca (Pool B)
13:05:00
BUSSE Ruth RICE Steven MASON Stephen HEYDON Dan
WARBURTON Julian SUTTON Janet  
19 EG v York (Pool A)
13:40:00
GARNER Debbie POULAIN Andy IVE Mel SUTTON Janet
DIVALL Peter MASON Stephen  
20 Surbiton v Ben Rhydding (Pool B)
14:15:00
FERRETT Julie BUSSE Ruth HEYDON Dan MASON Stephen
RICE Steven IVE Mel  
22 Repton v Team Bath (Semi Final 2)
15:05:00
WARBURTON Julian DIVALL Peter HEYDON Dan MASON Stephen
FERRETT Julie SUTTON Janet  
21 Beeston v Ben Rhydding (Semi Final 1)
15:40:00
RICE Steven DIVALL Peter IVE Mel SUTTON Janet
BUSSE Ruth HEYDON Dan  
23 Ben Rhydding v Repton (Final)
16:50:00
POULAIN Andy WARBURTON Julian SUTTON Janet IVE Mel
GARNER Debbie MASON Stephen  
Locations

Whitgift School

Haling Park, The Lodge Whitgift School, South Croydon CR2 6YT, UK
Appointments
  Day Matches Published
2018-01-20 10 10 / 10 / 10
2018-01-21 13 13 / 13 / 13