Super 6s U16 Girls Schools Finals 2019

Bromsgrove School B61 7DU

12 - 13 Jan 2019

Local Time 2019-03-19 17:25:02

CRA
MCO
1 - 0 (0 - 0)
POOL A
RHS
BRO
2 - 3 (1 - 1)
POOL A
SGC
REP
0 - 4 (0 - 1)
POOL B
MILL
BSC
1 - 0 (1 - 0)
POOL B
GRA
CRA
1 - 3 (0 - 1)
POOL A
MCO
RHS
3 - 2 (2 - 1)
POOL A
QSC
SGC
0 - 3 (0 - 1)
POOL B
REP
MILL
2 - 1 (1 - 1)
POOL B
BRO
GRA
2 - 5 (2 - 3)
POOL A
BSC
QSC
2 - 0 (1 - 0)
POOL B
CRA
RHS
4 - 0 (3 - 0)
POOL A
SGC
MILL
1 - 3 (1 - 1)
POOL B
MCO
BRO
1 - 0 (0 - 0)
POOL A
RHS
GRA
1 - 2 (0 - 2)
POOL A
REP
BSC
5 - 2 (2 - 1)
POOL B
MILL
QSC
3 - 1 (1 - 1)
POOL B
CRA
BRO
4 - 2 (1 - 0)
POOL A
MCO
GRA
2 - 3 (1 - 2)
POOL A
SGC
BSC
2 - 2 (1 - 1)
POOL B
REP
QSC
5 - 0 (2 - 0)
POOL B
CRA
MILL
2 - 1 (0 - 0)
Semi Final 1
REP
GRA
8 - 0 (5 - 0)
Semi Final 2
CRA
REP
1 - 1 (1 - 1) (2 - 1 PS)
Final
Standings
R Team GP W D L GD P
1 Cranleigh 4 4 0 0 9 12
2 The Grange 4 3 0 1 3 9
3 Malvern College 4 2 0 2 0 6
4 Bromley High School 4 1 0 3 -5 3
5 Redmaids High School 4 0 0 4 -7 0
R Team GP W D L GD P
1 Repton School 4 4 0 0 13 12
2 Millfield School 4 3 0 1 4 9
3 Bishop Stortford College 4 1 1 2 -2 4
4 St George's College 4 1 1 2 -3 4
5 Queens School, Chester 4 0 0 4 -12 0
Matches
19 Mar
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
13 Jan
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
16:45 CRA - REP Final 1 - 1 (1 - 1) (2 - 1 PS) Official Court 1
15:25 REP - GRA Semi Final 2 8 - 0 (5 - 0) Official Court 1
14:50 CRA - MILL Semi Final 1 2 - 1 (0 - 0) Official Court 1
14:15 REP - QSC POOL B 5 - 0 (2 - 0) Official Court 1
13:40 SGC - BSC POOL B 2 - 2 (1 - 1) Official Court 1
13:05 MCO - GRA POOL A 2 - 3 (1 - 2) Official Court 1
12:30 CRA - BRO POOL A 4 - 2 (1 - 0) Official Court 1
11:55 MILL - QSC POOL B 3 - 1 (1 - 1) Official Court 1
11:20 REP - BSC POOL B 5 - 2 (2 - 1) Official Court 1
10:45 RHS - GRA POOL A 1 - 2 (0 - 2) Official Court 1
10:10 MCO - BRO POOL A 1 - 0 (0 - 0) Official Court 1
09:35 SGC - MILL POOL B 1 - 3 (1 - 1) Official Court 1
09:00 CRA - RHS POOL A 4 - 0 (3 - 0) Official Court 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
SWAIN Claudia REP 8 1 0 9
ALEXANDER Beth GRA 3 3 2 8
CHAPPLE Kitty MILL 1 2 2 5
GOUGH Matilda CRA 4 1 0 5
ALLEN Amelie BRO 3 1 0 4
BARLOW Ellie REP 4 0 0 4
SHEPHERD Boau-Lilly CRA 4 0 0 4
BROUGH Bronte-May REP 3 0 0 3
BUTLER Scout REP 0 3 0 3
CLEMMOW Lucy SGC 3 0 0 3
View All
Name Code FG PC PS Goals
Repton School REP 21 4 0 25
Cranleigh CRA 9 4 2 15
The Grange GRA 5 4 2 11
Millfield School MILL 4 3 2 9
Bromley High School BRO 6 1 0 7
Bishop Stortford College BSC 6 0 0 6
Malvern College MCO 4 2 0 6
St George's College SGC 5 1 0 6
Redmaids High School RHS 4 1 0 5
Queens School, Chester QSC 1 0 0 1
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer SWAIN Claudia Repton School

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 12 Jan 2019 12:30 CRA v MCO (POOL A) 1 - 0 (0 - 0) Official Court 1 Report Lineup CRA Lineup MCO Statistics
2 12 Jan 2019 13:05 RHS v BRO (POOL A) 2 - 3 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup RHS Lineup BRO Statistics
3 12 Jan 2019 13:40 SGC v REP (POOL B) 0 - 4 (0 - 1) Official Court 1 Report Lineup SGC Lineup REP Statistics
4 12 Jan 2019 14:15 MILL v BSC (POOL B) 1 - 0 (1 - 0) Official Court 1 Report Lineup MILL Lineup BSC Statistics
5 12 Jan 2019 16:00 GRA v CRA (POOL A) 1 - 3 (0 - 1) Official Court 1 Report Lineup GRA Lineup CRA Statistics
6 12 Jan 2019 16:35 MCO v RHS (POOL A) 3 - 2 (2 - 1) Official Court 1 Report Lineup MCO Lineup RHS Statistics
7 12 Jan 2019 17:45 QSC v SGC (POOL B) 0 - 3 (0 - 1) Official Court 1 Report Lineup QSC Lineup SGC Statistics
8 12 Jan 2019 18:20 REP v MILL (POOL B) 2 - 1 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup REP Lineup MILL Statistics
9 12 Jan 2019 18:55 BRO v GRA (POOL A) 2 - 5 (2 - 3) Official Court 1 Report Lineup BRO Lineup GRA Statistics
10 12 Jan 2019 19:30 BSC v QSC (POOL B) 2 - 0 (1 - 0) Official Court 1 Report Lineup BSC Lineup QSC Statistics
11 13 Jan 2019 09:00 CRA v RHS (POOL A) 4 - 0 (3 - 0) Official Court 1 Report Lineup CRA Lineup RHS Statistics
12 13 Jan 2019 09:35 SGC v MILL (POOL B) 1 - 3 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup SGC Lineup MILL Statistics
13 13 Jan 2019 10:10 MCO v BRO (POOL A) 1 - 0 (0 - 0) Official Court 1 Report Lineup MCO Lineup BRO Statistics
14 13 Jan 2019 10:45 RHS v GRA (POOL A) 1 - 2 (0 - 2) Official Court 1 Report Lineup RHS Lineup GRA Statistics
15 13 Jan 2019 11:20 REP v BSC (POOL B) 5 - 2 (2 - 1) Official Court 1 Report Lineup REP Lineup BSC Statistics
16 13 Jan 2019 11:55 MILL v QSC (POOL B) 3 - 1 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup MILL Lineup QSC Statistics
17 13 Jan 2019 12:30 CRA v BRO (POOL A) 4 - 2 (1 - 0) Official Court 1 Report Lineup CRA Lineup BRO Statistics
18 13 Jan 2019 13:05 MCO v GRA (POOL A) 2 - 3 (1 - 2) Official Court 1 Report Lineup MCO Lineup GRA Statistics
19 13 Jan 2019 13:40 SGC v BSC (POOL B) 2 - 2 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup SGC Lineup BSC Statistics
20 13 Jan 2019 14:15 REP v QSC (POOL B) 5 - 0 (2 - 0) Official Court 1 Report Lineup REP Lineup QSC Statistics
21 13 Jan 2019 14:50 CRA v MILL (Semi Final 1) 2 - 1 (0 - 0) Official Court 1 Report Lineup CRA Lineup MILL Statistics
22 13 Jan 2019 15:25 REP v GRA (Semi Final 2) 8 - 0 (5 - 0) Official Court 1 Report Lineup REP Lineup GRA Statistics
23 13 Jan 2019 16:45 CRA v REP (Final) 1 - 1 (1 - 1) (2 - 1 PS) Official Court 1 Report Lineup CRA Lineup REP Statistics
Goal Scorers
Day 2 after 23 games played - January 13
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Repton School 3 SWAIN Claudia 8 1 0 9
The Grange 10 ALEXANDER Beth 3 3 2 8
Millfield School 3 CHAPPLE Kitty 1 2 2 5
Cranleigh 7 GOUGH Matilda 4 1 0 5
Bromley High School 2 ALLEN Amelie 3 1 0 4
Repton School 7 BARLOW Ellie 4 0 0 4
Cranleigh 12 SHEPHERD Boau-Lilly 4 0 0 4
Repton School 9 BROUGH Bronte-May 3 0 0 3
Repton School 6 BUTLER Scout 0 3 0 3
St George's College 7 CLEMMOW Lucy 3 0 0 3
Repton School 8 HAID Katharina 3 0 0 3
Redmaids High School 13 HUGHES Jennifer 2 1 0 3
Cranleigh 15 WHEELER Eliza 1 1 1 3
The Grange 4 ALEXANDER Katie 1 1 0 2
Bishop Stortford College 12 BASAVARAJ Imogen 2 0 0 2
Bishop Stortford College 5 BEAUMONT Tabby 2 0 0 2
Malvern College 28 ELLIS Jasmine 1 1 0 2
Cranleigh 8 HAMILTON Matilda 0 1 1 2
Repton School 11 JACKSON Miranda 2 0 0 2
Malvern College 3 KOLD Amelia 2 0 0 2
Redmaids High School 7 LAWRENCE Saskia 2 0 0 2
St George's College 5 POWDRELL Emily 1 1 0 2
Millfield School 5 SPENCE Julia 2 0 0 2
Bishop Stortford College 10 SWANN Imogen 2 0 0 2
Repton School 5 BOWMAN Ella 1 0 0 1
Bromley High School 7 CARR Olivia 1 0 0 1
St George's College 15 GRAINGER Alice 1 0 0 1
Millfield School 7 HAZEL Jessica 1 0 0 1
Cranleigh 13 LAWES Georgie 0 1 0 1
Malvern College 19 MARRIOTT Lucy 0 1 0 1
The Grange 2 MAXWELL Alice 1 0 0 1
Bromley High School 11 MERRICK Poppy 1 0 0 1
Millfield School 9 OWEN India-Rose 0 1 0 1
Queens School, Chester 8 SMELLIE Esther 1 0 0 1
Malvern College 9 THOMAS Ottilie 1 0 0 1
Bromley High School 8 WATSON Honey 1 0 0 1
      65 20 6 91
Pool Standings

POOL A

Day 2 after 23 games played - January 13
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Cranleigh 4 4 0 0 12 3 9 12
2 The Grange 4 3 0 1 11 8 3 9
3 Malvern College 4 2 0 2 6 6 0 6
4 Bromley High School 4 1 0 3 7 12 -5 3
5 Redmaids High School 4 0 0 4 5 12 -7 0

POOL B

Day 2 after 23 games played - January 13
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Repton School 4 4 0 0 16 3 13 12
2 Millfield School 4 3 0 1 8 4 4 9
3 Bishop Stortford College 4 1 1 2 6 8 -2 4
4 St George's College 4 1 1 2 6 9 -3 4
5 Queens School, Chester 4 0 0 4 1 13 -12 0
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director MCLOUGHLIN Margaret ENG
Technical Officer BARNES Jo ENG
Technical Officer BAYNE Lesley WAL
Judge KAY Hilary ENG
Judge KELLY Fiona ENG
Judge MCCARTNEY Yvonne ENG
Judge RICKEY Jane ENG
Umpires Manager JENKINS Rob ENG
Assistant Umpires Manager EVANS Karen WAL
Umpire ALLEN Simon ENG
Umpire GARROD Ben ENG
Umpire HORNE Jason ENG
Umpire MULLISS Lucie ENG
Umpire NORMAN Trevor ENG
Umpire POULAIN Andy ENG
Umpire SACRE Lelia CAN
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 CRA v MCO (POOL A)
12:30:00
POULAIN Andy (ENG) NORMAN Trevor (ENG) RICKEY Jane (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
ALLEN Simon (ENG) KAY Hilary (ENG)  
2 RHS v BRO (POOL A)
13:05:00
SACRE Lelia (CAN) HORNE Jason (ENG) KAY Hilary (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG)
GARROD Ben (ENG) BARNES Jo (ENG)  
3 SGC v REP (POOL B)
13:40:00
NORMAN Trevor (ENG) ALLEN Simon (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG) BARNES Jo (ENG)
MULLISS Lucie (ENG) KELLY Fiona (ENG)  
4 MILL v BSC (POOL B)
14:15:00
HORNE Jason (ENG) GARROD Ben (ENG) KELLY Fiona (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
POULAIN Andy (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
5 GRA v CRA (POOL A)
16:00:00
ALLEN Simon (ENG) MULLISS Lucie (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG) BARNES Jo (ENG)
SACRE Lelia (CAN) KAY Hilary (ENG)  
6 MCO v RHS (POOL A)
16:35:00
GARROD Ben (ENG) POULAIN Andy (ENG) KELLY Fiona (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
NORMAN Trevor (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
7 QSC v SGC (POOL B)
17:45:00
MULLISS Lucie (ENG) ALLEN Simon (ENG) BAYNE Lesley (WAL) KAY Hilary (ENG)
HORNE Jason (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
8 REP v MILL (POOL B)
18:20:00
POULAIN Andy (ENG) NORMAN Trevor (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG) BARNES Jo (ENG)
SACRE Lelia (CAN) KELLY Fiona (ENG)  
9 BRO v GRA (POOL A)
18:55:00
ALLEN Simon (ENG) MULLISS Lucie (ENG) KELLY Fiona (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
GARROD Ben (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
10 BSC v QSC (POOL B)
19:30:00
SACRE Lelia (CAN) HORNE Jason (ENG) BARNES Jo (ENG) RICKEY Jane (ENG)
NORMAN Trevor (ENG) KAY Hilary (ENG)  
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
11 CRA v RHS (POOL A)
09:00:00
GARROD Ben (ENG) POULAIN Andy (ENG) RICKEY Jane (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
MULLISS Lucie (ENG) KAY Hilary (ENG)  
12 SGC v MILL (POOL B)
09:35:00
NORMAN Trevor (ENG) SACRE Lelia (CAN) KAY Hilary (ENG) BARNES Jo (ENG)
HORNE Jason (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG)  
13 MCO v BRO (POOL A)
10:10:00
MULLISS Lucie (ENG) GARROD Ben (ENG) BAYNE Lesley (WAL) MCCARTNEY Yvonne (ENG)
POULAIN Andy (ENG) KELLY Fiona (ENG)  
14 RHS v GRA (POOL A)
10:45:00
HORNE Jason (ENG) SACRE Lelia (CAN) BARNES Jo (ENG) KELLY Fiona (ENG)
ALLEN Simon (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
15 REP v BSC (POOL B)
11:20:00
GARROD Ben (ENG) HORNE Jason (ENG) RICKEY Jane (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
SACRE Lelia (CAN) KAY Hilary (ENG)  
16 MILL v QSC (POOL B)
11:55:00
NORMAN Trevor (ENG) MULLISS Lucie (ENG) KAY Hilary (ENG) BARNES Jo (ENG)
ALLEN Simon (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG)  
17 CRA v BRO (POOL A)
12:30:00
POULAIN Andy (ENG) SACRE Lelia (CAN) MCCARTNEY Yvonne (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
HORNE Jason (ENG) KELLY Fiona (ENG)  
18 MCO v GRA (POOL A)
13:05:00
MULLISS Lucie (ENG) GARROD Ben (ENG) KELLY Fiona (ENG) RICKEY Jane (ENG)
ALLEN Simon (ENG) BAYNE Lesley (WAL)  
19 SGC v BSC (POOL B)
13:40:00
SACRE Lelia (CAN) HORNE Jason (ENG) RICKEY Jane (ENG) BARNES Jo (ENG)
NORMAN Trevor (ENG) KAY Hilary (ENG)  
20 REP v QSC (POOL B)
14:15:00
GARROD Ben (ENG) ALLEN Simon (ENG) KAY Hilary (ENG) BARNES Jo (ENG)
POULAIN Andy (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG)  
21 CRA v MILL (Semi Final 1)
14:50:00
HORNE Jason (ENG) NORMAN Trevor (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
POULAIN Andy (ENG) KELLY Fiona (ENG)  
22 REP v GRA (Semi Final 2)
15:25:00
MULLISS Lucie (ENG) NORMAN Trevor (ENG) KELLY Fiona (ENG) BARNES Jo (ENG)
GARROD Ben (ENG) RICKEY Jane (ENG)  
23 CRA v REP (Final)
16:45:00
SACRE Lelia (CAN) POULAIN Andy (ENG) RICKEY Jane (ENG) BAYNE Lesley (WAL)
ALLEN Simon (ENG) MCCARTNEY Yvonne (ENG)  
Locations

Bromsgrove School

Worcester Road | Bromsgrove | Worcestershire | B61 7DU
Appointments
  Day Matches Colours Umpires Technical
2019-01-12 10 10 / 10 30 / 30 30 / 30
2019-01-13 13 13 / 13 39 / 39 39 / 39